Izložba „Pravednici Srbije“ biće otvorena do 10. avgusta u Gradskom muzeju. Izložba je posvećena Pal Žambokiju i svim pravednicima Srbije koji su spasavali Jevreje za vreme Drugog svetskog rata. Subotica ima 8 pravednika što je najveći broj za neki grad u Srbiji.
Izraelski parlament- Ksenet, osnovao je 1953. Godine „Jad Vašem“-muzej sećanja na žrtve Holokausta. Hrabri ljudi širom Evrope koji su reskirali svoje živote u nameri da spasu barem jedan jevrejski život , bila je osnova da ustanove „Komisiju za proglašenje Pravednika među narodima“. Priznanja u vidu medalje i povelje dodeljuje se isključivo nejevrejima koji su tokom Drugog svetskog rata spasavali Jevreje. Na izložbi se mogu videti panoi koji prikazuju fotografije onih koji su nagrađeni medaljom pravednika među narodima, spaseni Jevreji kao i istorijske činjenice o tome kako je došlo do uništenja Jevreja, a među spasenima se mogu videti i poznata lica, poput čuvene novinarke Mire Adanje Polak.
Jevrejska opština Zemun je 2010. godine objavila knjigu „Pravednici među narodima- Srbija“ trojice autora: Milana Fogela, Milana Ristovića i Milana Koljanina. U njoj su detaljno opisana herojska dela 128 građana Srbije koje je država Izrael proglasila za „pravednike među narodima“. Izložba i knjiga predstavljaju jedan vid spomenika dobrim ljudima Srbije. Subotica među pravednicima ima 8 pravednika što predstavlja najveći broj za neki grad u Srbiji.
Autor izložbe je Nenad Fogel, organizator Jevrejska opština Subotica, suorganizator Grdaski muzej Subotica, a izložba je otvorena do 10. avgusta.