YU Eco  
  Vesti Nordnet Design  

Postojeći komentari (0)Pošaljite komentar

‹‹ Nazad

Škundrić: Bez poskupljenja11.03.2010. 14:35:46

Gas neće poskupeti u ovoj grejnoj sezoni, a korigovanje cene struje razmatraće se kada budemo imali jasne pokazatelje industrijskog rasta u zemlji, izjavio je ministar energetike Petar Škundrić.

On je novinarima u Privrednoj komori Srbije rekao da nema smisla da se sada razgovara o poskupljenju struje, jer je stav vlade da se u zavisnosti od oživljavanja industrijske proizvodnje i ukupne ekonomije, razmotre uslovi korigovanja cene struje u toku ove godine.

"Takvu odluku nećemo donositi, dok ne budemo imali tu analizu i realne pokazatelje industrijskog rasta u Srbiji", istakao je Skundrić.

Predsednik Upravnog odbora Elektroprivrede Srbije Aca Marković izjavio je ranije da EPS nije odustao od drugog poskupljenja struje u ovoj godini, ali zahtev za to neće podneti pre kraja leta. Poslovnim planom EPS-a za ovu godinu bila su predviđena dva poskupljenja strjuje od po 10 odsto, 1. januara i 1. jula.

Broj pregleda: 40
   
VestiTVRadioO namaMarketingKontaktPrva strana